Atypická finská sauna

Prostorové řešení finské sauny

Atypické sauny zaujímají pro svojí jedinečnost přední místo v realizacích saun.

Nepřeberné množství řešení v dispozici sauny na základě individuálních prostorových možností udává jedinečný a výjimečný estetický dojem vlastní realizace sauny. S Vaší fantazii a odbornou radou při realizaci sauny vznikne sauna s mimořádným elegantním vzhledem a všeobjímajícím pocitem pohody. Konstrukce sauny je vždy originální s celou možností detailů od šikmých stropů sauny, včetně různých přizpůsobení výšce prostoru pro saunu, s možností klenby nebo obkladu tvarovaných částí stropu. Zajímavé řešení atypických saun je i obklad dřevěných trámů nebo sloupů půdních vestaveb nebo jejich přiznání uvnitř sauny. V dnešní době se využívá v sauně i obklad některých stěn různými šamotovými nebo kameninovými obklady, solnými cihlami jakož i přiznané části cihelné zdi. U těchto možností je nutno počítat se zvýšenou spotřebou el. energie, jelikož zděná stěna sauny pojme větší množství tepelné energie. U těchto domácích saun se musí dimenzovat výkon elektrických saunových kamen. Tento druh obkladu stěn sauny se však hojně využívá v saunách s kamny na dřevo, kde stěny zajišťují bezpečnou a zároveň co nejkratší vzdálenost od stěny sauny a saunových kamen na dřevo.

Mezi atypické sauny patří i různé druhy venkovního, ale i vnitřního obkladu stěn dřevěnými fošnami tzv. selský nebo tyrolský styl. Obdobné styly jsou součástí saun spojené s chovem koní. Další možností je i konstrukce sauny bez venkovního obkladu, kde si jej zákazník dotvoří dle jeho představ a kreativity. Kombinace keramického obkladu s kameninou a dřevěného materiálu.

Mezi atypické sauny patří i celá řada možností prosklení jak od velikosti, tak i tvarů a barevnosti skleněných elementů.

Pro svoji jedinečnost je stavební připravenost atypické sauny řešena individuálně. Je zde kladen důraz na odvětrání sauny a cirkulace vzduchu při sanování, umístění saunových topidel s vývodem elektrického přívodu i samotné rozvodné části.

Atypické sauny zaujímají pro svojí jedinečnost přední místo v realizacích saun.