Vestavěné sauny

Sauna do obezděného prostoru

Využití maximálního prostoru řeší vestavěné sauny s využitím všech možností pro účelnost, spolehlivost, špičkovou kvalitu a především trvanlivost.

Vestavěné sauny se dnes vyrábí jak pro soukromé domácí sauny, tak i pro veřejné komerční sauny s vysokými nároky na efektivnost a spokojenost příznivců sauny. U vestavěných saun prakticky neexistují žádná omezení. Jsou využita jakákoliv abnormální tvarová řešení včetně skosených či odskočených stropů, extravagantních skleněných oken s možností výběru jakéhokoliv saunového dřevěného obkladu ze severského smrku, hemlocku /bezsukatá kanadská borovice/ nebo z cedru. Správný výběr obkladového materiálu závisí na vlastním pocitu pohodlí a pohody v sauně skloubenou s praktičností a estetikou.

Velmi často jsou vestavěné sauny využity s kamny na dřevo, kde část rohu sauny nebo část zdiva je obložena kameninou, různými šamotovými tvarovanými cihlami nebo jiným nehořlavým materiálem.

Pro vestavěné sauny jsou vždy typické bezprahové celoskleněné kalené dveře, které mohou být v různých odstínech od čiré, kouřové, mléčné či zabarvením do modra nebo zelena, tak aby dokonale ladili s venkovním interiérem před saunou.